Internetový sektor prispieva do hospodárstva v USA 2,1 až miliárd dolárov

Rýchlo rastúci internetový sektor predstavoval 2,1 bilióna dolárov americkej ekonomiky v roku 2018 alebo približne 10% hrubého domáceho produktu krajiny, uviedla vo štvrtok priemyselná skupina.
Internetová asociácia, ktorá zastupuje Amazon, Facebook, Aplhabet, Twitter, Uber Technology a mnoho ďalších firiem, zverejnila svoj odhad, pretože technologický sektor sa dostal pod rastúcu kritiku, pričom niektorí zákonodarcovia požadujú rozchod významných firiem a obnovená protimonopolná kontrola.
Štúdium tvrdí, že internetový sektor predstavuje štvrtý najväčší sektor amerického hospodárstva za nehnuteľnosťami, vládou a výrobou.Sociálne média.jpg
V minulom roku tvoril americký HDP približne 2,3 bilióna dolárov.
Štúdia zistila, že IT sektor má takmer 6 miliónov priamych pracovných miest, čo predstavuje 4% pracovných miest v USA, zatiaľ čo americké internetové spoločnosti vynaložili na kapitálové výdavky 64 miliárd USD. Štúdia tiež zistila, že IT sektor nepriamo podporuje ďalších 13 miliónov pracovných miest.
V roku 2015 odhadovala IT asociácia, že v roku 2014 bol tento sektor zodpovedný za odhadovaných 966,2 miliárd USD alebo 6% HDP.
Americký úrad pre ekonomickú analýzu v apríli odhadol, že „digitálna ekonomika“ v roku 2017 predstavovala 6,9% amerického HDP v roku 2017 alebo 1,35 miliárd USD, čo ho celkovo umiestnilo na siedmom mieste. Táto definícia zahŕňa infraštruktúru umožňujúcu digitálny prenos, transakcie elektronického obchodu a digitálne médiá, ale nezahŕňa služby zdieľania jazdenia a iný služby spojené s hospodárstvom „zdieľania“.Ikony médií.jpg
Štúdia internetovej asociácie použila vládne dáta zo sčítania, BEA a SEC z roku 2018 na odhadovanie podielu IT sektora na americkom hospodárstve. Hlavný ekonóm skupiny, Christopher Hooton, uviedol, že technologický priemysel „vytvára pracovné miesta vo všetkých odvetviach hospodárstva“ a že nová analýza presnejšie zachytáva ekonomický dopad siete.