Chráňte sa pred závislosťou na mobile!

Poznáte to. Ráno hneď vstanete a prvé, čo spravíte je, že sa pozriete na mobil. Či nemáte zmeškané hovory, SMS, prípadne skontrolujete sociálne siete a maily, aby ste sa uistili, že vám nič neušlo. Nechceme tvrdiť, že vás niekto núti takto učiniť. Každý si je za to zodpovedný sám. Ako sa však naučiť odolať pokušeniu neustále sledovať mobilný telefón?mobil muž.jpg
Pokiaľ máte na mobile nastavený budík, je jasné, že po ňom hneď ráno siahnete. Skúste si teraz kúpiť obyčajný budík a telefón nechať mimo vašej spálne či detskej izby. Jednoducho hneď ráno sa ponaťahujte, prezlečte, najedzte a umyte, a tak si vezmite mobil a v prípadne nutnosti sa pozrite, čo je nové.
Nechoďte spať s mobilom v ruke. Pred spaním to ani zo zdravotného hľadiska nie je dobré. Radšej si prečítajte knihu a váš telefón opäť nechajte mimo vášho dosahu. Navyše uvidíte, ako sa vám zlepšil spánok!
Snažte sa vyhradiť si minimum času na to, aby ste neustále sledovali sociálne siete prostredníctvom mobilu. Povedzte si, že budete venovať maximálne polhodinu denne na to, aby ste si vybavili, čo vám treba. Verte nám, zrazu budete mať čas aj na rodinu, kamarátov a svoje vlastné záľuby!
Ak ste vonku s kamarátmi, je neslušné neustále pozerať na displej. Jednak môžete pôsobiť nervózne, ak stále siahate do vrecka a jednak dávate jasne najavo, že si nevážite čas vašich priateľov. Razantne to obmedzte! Strčte mobil hlboko do kabelky alebo tašky a po celú dobu sa naň už nedívajte. Výnimkou je prichádzajúci hovor, ten si pokojne vybavte. To isté sa týka vašich známych, rodičov, či nebodaj učiteľov.káva mobil žena.jpg
Vymažte si z mobilu aplikácie, ktoré slúžia na sledovanie sociálnych sietí. Uvidíte, že po tomto úkone už nebudete mať nutkanie stále mať mobil pri sebe, pretože ho budete využívať naozaj len na SMS a hovory.
Tak čo vy na to? Toto je len pár rád, ktorými môžete vašu závislosť obmedziť alebo sa jej vyhnúť, ak cítite, že sa už blíži. Veríme, že sa kvalita vášho života výrazne zlepší.