Digitálny fotoaparát do 100 eur alebo vhodný darček pod stromček

Možno ste v konkrétnej situácii aj vy. Môj otec je na dôchodku a k jeho koníčkom patrí príroda, zbieranie húb, vychádzky, apod. Častokrát viem, že by si rád z tohto okolia a krásnej prírody odniesol nejaké fotky, lenže jeho tlačidlový mobil z roku päť mu v tomto ohľade dostatočne kvalitné funkcie nedopraje. Ak som mu však naznačil, že mu niekedy k sviatku kúpim smartphone alebo lacnejší tablet, o týchto „drahých novinkách“ nechcel ani počuť. Pravdepodobne by ho ani nebavilo operovať s Androidom či iOS.Objektív, foto, príroda.jpg
No keďže sú tu za dve mesiace Vianoce, svoj nápad som upravil- kúpim mu digitálny fotoaparát, konkrétne nejaký šikovný kompakt. Žiadne zložité funkcie, no pritom kvalitné a najmä digitálne fotky bez potreby vyvolávať film.
Pôvodne som si dal za cieľ cenovú kategóriu do 150 eur. Takisto som sa rozhodol, že skôr, než by som navštívil kamennú predajňu radšej pozriem dostupné voľby cez internet, porovnám ceny, prečítam recenzie, atď. Týmto spôsobom som nahliadol do známej internetovej predajne MALL a v pomere cena/veľa pozitívnych recenzií ma zaujal model Nikon Coolpix A10 za cenu 57,90 eur (plus donáška zdarma).
Nakoniec to vyzerá tak, že ušetrím 100 eur k dobru a vyberiem kvalitnú voľbu, respektíve príjemne zodpovedajúcu nárokom.Fotenie, príroda, západ slnka.jpg
Ešte predtým som však zavítal na Youtube, pozrieť nejaké bližšie recenzie a „unboxing“. Opäť pozitívne recenzie a ešte o niečo jasnejší pohľad na vec.

  • V skratke ide o rozlíšenie 16,1 Mpix, nechýba funkcia snímkov v HD. Z hľadiska dizajnu je to štíhly a ľahko prenosný kompakt. Veľkosť obrazovky je 6,7 centimetrov, čiže 2,7 palcov. Poskytuje päťnásobné priblíženie a v prípade fotenia vzdialenejších objektov takisto nehrozí rozmazanie.
  • Zhotovené snímky je možné uložiť interne do zariadenia alebo na SD kartu (16 GB). Tiež nechýba očakávaná možnosť spojiť fotoaparát s počítačom alebo TV pomocou kábla USB a fotky tak preniesť na väčšiu obrazovku.