Motorola Zoom

Motorola rozhodne nezaostáva ani na poli dnešných chytrých mobilov, respektíve smartphonov. Dôkazom je ich nový model s prívlastkom Zoom. Zároveň ide o kvalitnú alternatívu k digitálnym fotoaparátom, ktorá disponuje až štyrmi fotoobjektívmi. Zaujímavo však pôsobí aj ďalšia podstatná stránka, a tou je výkon.
Jeho základom je v prípade modelu Motorola Zoom procesor Snapdragon 675, čo vlastne znamená, že výkonnosť bude veľmi spoľahlivá nielen z hľadiska bežných chytrých funkcií, ale tiež pri hraní hier. Ak sme spomenuli chytré funkcie, opäť sa musíme vrátiť k foteniu, nakoľko tieto funkcie poskytujú pri zhotovovaní fotky alebo videa detailné možnosti. Dostať sa k nim je pritom veľmi jednoduché, nakoľko pri snímke máte ihneď dostupné efektívne nástroje.Osoba ovláda smartphone.jpg

  • Z hľadiska výkonu a to aj pri hraní graficky náročnejších mobilných hier vás skrátka čaká čistý, nerušených chod. „Sekanie“ obrazu či dlhšie načítanie apod. by nemalo byť jeho súčasťou, čo dokáže zaručiť už zmienený Snapdragon 675, ale tiež veľmi solídnych 4GB RAM (čo je napr. veľkosť mojej operačnej pamäte v notebooku).

Operačná pamäť(RAM) je prakticky v prípade všetkých zariadení výrazným faktorom výkonu. Ak napríklad chcete mať otvorených viac okien, respektíve viac funkcií naraz, rýchlosť a funkčnosť chodu aplikácií následne závisí od kapacity RAM. 4GB v prípade mobilných aplikácií alebo smart funkcií bohato postačia na kvalitnú prevádzku bez akýchkoľvek „zásekov“.Smartphone, mobil.jpg
Dôležitým parametrom je ale tiež častokrát základná vec- operačný systém a jeho verzia. Ak spustíte Motorolu Zoom, privíta vás Android 9.0 (Pie).
Zaujímavo pôsobí moderná funkcia obrazovky. Akonáhle s ňou chcete operovať, stačí pohnúť s mobilom a obrazovka je ihneď aktívna.
V neposlednom rade je ale faktorom záujmu cena. Z hľadiska tohto modelu vravíme o sume cca 430 eur.