Bývanie na jednotku

Ak váš dom nepatrí medzi tie najmenšie, najskôr musíte prekonať aj pár schodov. Pokiaľ to teda nie je priamo veľké schodisko. Práve preto potrebujete stabilnú oporu, o ktorú sa môžete oprieť v prípade, že stratíte rovnováhu. Takúto službu vám rozhodne urobí nerezové zábradlie.

Moderní zábradlí

Kde sa vzala nerez?
Objav nerezovej ocele je v mnohom obostretý tajomstvom. Podľa legendy k jej objavu došlo čisto náhodu a to v roku 1913 britským metalurgom Harrym Brearlym, keď si všimol, že niektoré vzorky experimentálne zliatiny, ktoré chcel vyhodiť, po niekoľkých mesiacoch na polici nezkorodovaly.V skutočnosti ale vedel veľmi dobre, čo robí. Už od začiatku 19. storočia bolo známe, že pridaním chrómu do ocele sa zvyšuje jej odolnosť voči korózii. Jeho hlavný prínos spočíval v tom, že prispel k jej praktickému využitiu – a na svete boli príbory. Trik spočíva v tom, že oceľ je vlastne zliatinou železa, ktorá obsahuje minimálne 10,5% chrómu a ten vytvára práve ochranu proti nežiaducim vplyvom. Práve preto došlo k jej využitiu v rade ďalších odvetví.

Železné zábradlí

Rôzne varianty chcú rôzne riešenia.
Či máte schody priame, točité, s drevenými nášľapmi alebo stredovou tyčou – vždy sa nájdu možnosti aj pre váš interiér či exteriér. Okrem klasického zábradlia môžu plniť aj funkciu zábrany napríklad pri bazéne. Navyše ak máte deti, tak ich budete potrebovať na 100%.
Nerezové zábradlie má tú výhodu, že sa nebudete stretávať s hrdzou, takže ho môžete využiť aj v exteriéri, napríklad na terase či záhrade. Môžete jeho pomocou oddeliť aj časť pozemku, aby tam nemali prístup vaši štvornohí miláčikovia. Vonkajšie schodisko môže plniť aj funkciu druhého vstupu do domu, ako samostatného vchodu do vyššieho poschodia.

Posezení s výhledem na moře

Stavte na kvalitu slovenských výrobcov, ktorí vedia, čo presne ich zákazníci potrebujú. Vyrobia vám všetko presne podľa vášho želania a budete tak spokojní od samotného návrhu až k realizácii. Rovnako ochotne vám poradia a zohľadnia vaše požiadavky pri samotnej výrobe.

Zveřejněno v Dom