Je váš domov bezpečný?

Domov tvorí naozaj veľké množstvo vecí. Pre každého domov symbolizuje niečo úplne iné, no väčšinou sa všetci zhodneme v tom, aký by mal ten pravý domov byť. A aké pocity by v nás mal vyvolávať, aby sme sa v ňom cítili naozaj veľmi dobre. Myslíme si, že v tomto máme určite veľkú pravdu. V prvom rade by sme sa mali doma cítiť pokojne a vyrovnane, jednoducho tak, aby nás nič nevyrušovalo. Predstava domova by v nás nemala byť zakorenená ako miesto, kde je dusno a kde si nemôžete poriadne oddýchnuť. Malo by to byť jednoducho miesto, ktoré nás upokojuje, ktoré proste priam kričí, že je oázou harmónie.

skleněné zábradlí

Pre ďalších ľudí však domov symbolizuje aj bezpečie. Miesto, kde sa môžeme schovať, miesto, kde nás nikto a nič nezraní, jednoducho priestor, v ktorom sa nemusíme ničoho báť.

Je ale iróniou, že najviac nehôd a najviac úrazov sa napriek tomu stáva práve v domácnosti, nemáte ten pocit? Je to zvláštne a je to akýsi paradox, pretože práve doma sa chceme cítiť čo najviac v bezpečí. Náš domov predsa aj najviac zabezpečujeme a snažíme sa, aby sa nikomu nič nestalo. Hlavne vtedy, keď máme malé dieťa. Snažíme sa, aby boli všade zátarasy http://www.shift-centrum.com/pocity.html máme protipožiarne dvere, ochranu zásuviek, balkonove zabradlie. No napriek tomu si mnohí ľudia myslia, že čo sa má stať, to sa aj stane a nikto s tým nič neurobí.

Je jasné, že niektorým úrazom sa proste nedá vyhnúť a stanú sa, aj keď sa snažíte, ako len viete. No je hlúposť myslieť si, že nemôžeme nič ovplyvniť. Pravdu má každý jeden z nás, nezáleží na tom, aký názor zastáva.

balkon

Keď sa však budete snažiť, aby bol váš domov bezpečný, nemusíte sa poriadne ničoho obávať. Verte tomu, že je lepšie mať domov zabezpečený a vedieť, že ste pre ochranu vašich blízkych urobili čokoľvek, ako neskôr ľutovať, že ste mohli urobiť aj viac, no nie? Uznajte sami, že toto je naozaj jedna veľká pravda.

Zveřejněno v Dom