Americkí regulátori obchodu schvaľujú niektoré oslobodenia od cla spoločnosti Apple v širšom rozsahu.

Americké regulačné súdy pre obchod v piatok schválili 10 z 15 žiadostí o oslobodenie od cla, ktoré podal gigant, vzhľadom na širší výber poplatkov za počítačové diely. Podľa verejnej správy zverejnenej obchodným zástupcom USA a oznámenia federálneho registra.
Tento krok amerických úradníkov by mohlo uľahčiť spoločnostiam Apple a malým výrobcom herných počítačov zostavovanie zariadení v USA znížením nákladov na dovoz častí.apple logo
Gigant neuviedol dôvod, pre ktorý požadovala výnimky, ale žiadosti sa týkali komponentov, ako sú čiastočné vyplnené dosky plošných spojov. Gigant vyrába svoje počítače Mac Pro v Texase, čím je stroj odolný voči poplatkom, ale takéto prechodné časti boli predmetom poplatkov.
PC Mac Pro začína na 6 000 USD a je určený pre používateľov, ako sú hudobné a filmové štúdia. Vďaka svojmu špecializovanému dizajnu sa zariadenie nikdy nepredávalo vo veľkom počte. Začiatkom tohto roka sa však stalo politickým bodom vzostupu, keď The Wall Street Journal informoval, že AP presúva výrobu do Číny.
AP nikdy verejne nekomentoval svoje presné výrobné plány, ale tarify US za čínsky tovar komplikoval montáž PC v Spojených štátoch. Tretí zoznam amerických taríf, ktorý vstúpil do platnosti minulý rok, uvalil poplatky na niektoré úplne zmontované osobné počítače, ako aj na hlavné komponenty, ktoré ich vyrábali, čo znamená, že výrobcovia čelili zvýšeniu nákladov, aj keď vyrábali stroje v Amerike.
Tieto sadzby zasiahli aj odvetvie PC hier, kde nadšenci často zostavujú svoje vlastné stroje z častí, z mnohých z CN.Apple budova..jpg
Firma požiadal o výnimky pre niektoré komponenty, ale prezident Donald Trump uviedol, že súdy ich nebudú udeľovať. Tim Cook neskôr uviedol, že spoločnosť chce, aby firma v USA pokračovala v tvorbe zisku pre Mac, v priebehu 30.9.
„Chceme tu zostať, povedal analytikom vo výzve a dodal, že organizácia investovala aby tak urobial.