Žiadny dav, keď Apple iPhone 11 zasiahne obchody v Číne.

Najnovšie hitové obchody spoločnosti Apple s telefónom iPhone 11 v Číne v piatok zaznamenali krátke fronty fanúšikov, ktoré kontrastujú so stovkami fanúšikov, ktorí sa kempovali pred niektorými predchádzajúcimi spusteniami.
Predajný výkon najnovšej zostavy amerického technologického gigantu sa pozorne sleduje na najväčšom trhu so smarfónmi na svete, kde AP v posledných rokoch stráca konkurenciu s lacnejšími telefónom a nabitými funkciami.
Fronty v obchodoch v Šanghaji a Pekingu, ktoré spolu spojili až niekoľko desiatok zákazníkov, boli v ostrom kontraste s predchádzajúcimi rokmi, keď stovky predtým, ako stačili čakať hodiny pred obchodmi giganta, boli prvými, ktorý chytili svoje najnovšie ponuky.Apple budova..jpg
Veľká časť v CN sa však presunula online, kde sa minulý týždeň začal predpredaj IP 11 s cenou od 699 do 1 099 dolárov.
Analytici uviedli, že sa dostali k lepšiemu začiatku ako minulý cyklus pred rokom. CN webová stránka elektronického obchodu JD.com uviedla, že deň predpredajov pre sériu 11 bol v minulom roku vyšší o 480% v porovnaní s porovnateľným predajom pre XR.
Medzi zákazníkmi, ktorí v piatok do obchodu v Pekingu osobne, bol programátor, ktorý dal priezvisko iba ako Liu, ktorý povedal, že má model zo všetkých sérii od radu 3G.
Uviedol, že ho obzvlášť priťahuje drahší model 11 Pro, ktorý má na zadnej strane tri kamery. „Pokiaľ ide o fotografovanie, je lepšie pre nočné zábery a obraz je jasnejší,“ uviedol pre The Guardian.Apple logo..jpg
Iní zákazníci však uviedli, že sa obávajú, že tento rozsah nie je povolený pre siete piatej generácie, čo ich stavia za modely 5G, ktoré už uviedli CN firma Huawei a menší konkurenčný podnik Vivo, a vyjadrili nádeje, že Apple by mohol dosiahnuť svoj ďalší vývoj.
„Myslím si, že do konca budúceho roka, najmä vo veľkých mestách, ako je Peking, bude 5G samozrejmosťou,“ uviedol štátny zamestnanec Liu. „Ak to nebudú skúmať, potom zostanú pozadu.“