Zdravé a zároveň chutné raňajky? Jednoznačne műsli.

Čokoláda, karamelové zákusky, jahody so šľahačkou – začínajú sa aj vám pri pomyslení na sladké zbiehať slinky? Prečo nie, veď ste iba človek a jedlo nám všetkým poväčšine robí dobrú náladu. Hlavne to sladké. Ale čo keď ste vo fáze, kedy ste sa rozhodli urobiť razantný krok za lepším a hlavne zdravším telom a cukry, tuky, éčka a iné škodliviny sú pre vás proste zakázané ovocie? Nemusíte hneď riešiť situáciu niekoľkými zdravasmi a otčenášmi pre diétujúcich a zaháňať sekundové pomyslenie na sladké dvadsiatimi drepmi a tridsiatimi minútami kardia. Našťastie už v súčasnosti existuje široká paleta rôznych jedál a pochutín dokonca aj v tej zdravšej variante. Netreba tak počítať kalórie pred každým sústom.

Musli

Jedným z najobľúbenejších jedál, ktoré sú zdravé, nízkokalorické a zároveň chutné, je műsli. Skvelá pochutina na raňajky, večeru alebo kedykoľvek, keď vám to napadne, vhodná pre ľudí na diéte aj bez nej. Pre deti aj dospelých. V čom vie byť műsli tak výnimočné? Jeho základom bývajú tradične ovsené vločky. Tie sú výborným zdrojom vlákniny. Samy osebe však nemajú výraznú chuť, preto je potrebné ich dochutiť. Niektorí výrobcovia műsli pridávajú cukor, čo však nie je úplne nevyhnutné. Existujú aj zdravé možnosti, ochutenie stéviou a inými nezávadnými ochucovadlami, plus pridanie iných ingrediencií.

Musli2

Oriešky, sušené ovocie, horká čokoláda a nakoniec zmiešané s jogurtom, mliekom alebo jeho rastlinnou variantou. Vlastné műsli si dokonca môžete namiešať sami doma, s použitím ovsených vločiek a čerstvého ovocia. Ak práve držíte špeciálnu diétu, ako je napríklad proteínová, musíte si dávať pozor na správny výber potravín. S hľadaním takého druhu műsli, ktoré obsahuje výrazný podiel bielkovín, si hlavu lámať nemusíte. Műsli Prodietix je pre vás to pravé. Príchuť karamelu, čokolády a ovocia uspokojí aj mlsné jazýčky.