Aký matrac používate vy?

Prečo je to, na akom matraci v noci spávame také dôležité? No, každopádne dôvodov je oveľa viac, ako si možno myslíte. V prvom rade a to je najdôležitejšie, vždy treba vo všetkom hľadať základy. Dobre predsa vieme, že ak je dom postavený na zlých základoch, asi iba veľmi ťažko budeme pridávať tehlu po tehle a dúfať, že sa nám dom po pár rokoch celý nerozsype. Jednoducho a jasne – ak nie sú pevné základy, od pokračovanie nemožno čakať nič dobré. Preto, rovnako ako keď staviame dom, aj pre náš spánok sú takýmito základmi matrace, na ktorých spávame. Ak je matrac nekvalitný, asi iba veľmi ťažko sa vám bude v noci spávať dobre.

toddler-not-sleepin

Matrace do postele predstavujú tiež veľmi dôležitý aspekt nášho celkové zdravotného stavu. Máte problémy s chrbticou? Zvykne vás všetko bolieť po tom, ako sa ráno zobudíte? Presne tak, aj zato môže samozrejme práve váš nekvalitný matrac. Nie je to pritom žiadna veda a je to takpovediac jasné, ale nie vždy nám to hneď napadne. Veď predsa kvalitný matrac môže mať aj liečivé účinky a celkovo, komplexne lepší vplyv na naše zdravie dlhodobo. Zabudnite preto aj vy na nekvalitný matrac vyhoďte ho ešte dne a objednajte taký, ktorý bude stáť skutočne za to. My vám s výberom hravo pomôžeme a vy budete spávať tak ak nikdy.

sleep-positions-back_1180x800

Zmeňte preto tento aspekt svojho života ešte dnes. Vymeňte vám nekvalitný matrac za nový a kvalitný a radujte sa z úspešného spánku, pretože ak dlhodobo nebudete dobre spávať, nič dobré čakať nemôžete. Nepodceňujte spánok ani vy a berte ho, práve naopak za základný ukazovateľ vášho fyzického zdravia, aj vašej psychickej pohody. Skúste aj vy zmeniť polovicu svojho dňa, ktorú prespíte v oveľa lepšie strávený čas, ktorý vám v skutočnosti dá presne to, čo potrebujete a teda dodá energiu a pomôže vám zregenerovať sa na nový deň, kedy všetko začína znova od začiatku.