Stavte na kvalitu, stavte na Iphone

Spoločnosť Apple a ich chytrý telefón Iphone, to je už samé o sebe zárukou značkovej kvality. A preto asi nikoho neprekvapí ak sa teraz budeme baviť o ich najnovších modeloch rady Iphone 11 a 11Pro Max. O tom že sa skutočne jedná o senzačné kúsky svedčí aj samotný fakt že uvedenie na trh sledovalo online niekoľko miliónov divákov. A to aj napriek tomu že z pohľadu výzoru samotného telefónu sa toho až tak veľa nezmenilo. No niekedy prvý dojem klame. Tak je totiž tomu aj v tomto prípade. Hoci sa toho veľa nezmenilo na prednej strane, vzadu a vo vnútri je to už iná káva. Tentokrát sa venovalo podstatne viac času fotoaparátu ktorý je spolu s procesorom nový. Ak by sme sa na chvíľu ešte mali vrátiť späť k výzoru, tak za zmienku stojí farebný variant krytu s názvom Midnight Green, A to je celé.Mobil Iphone.jpg

Väčšinu ľudí ale aj tak bude zaujímať prečo by si mali kúpiť práve tento mobilný telefón, a tak si teda poďme povedať niečo o jeho technických parametroch.
Predošlým modelom, bol za nie práve ideálnych podmienok občas vyčítaný displej a jeho jas. Aj na to sa v tomto prípade myslelo a tak porástol aj tento parameter. Bavíme sa tu tak o počte až 1200 nitov. A tak by už nemala hroziť zlá čitateľnosť na slnku. Samozrejmosťou je tiež technológia True tone (odozva displeja). Ako aj to že sa už nemusíte obávať slabej výdrže batérie. Tu sa dokonca vývojárom podarilo ušetriť až o 15% viac energie potrebne na prevádzku. Vychádza tak, že vydrží o celé 4 – 5 hodiny dlhšie ako jeho predchodca, podľa zvoleného modelu. Aký by to bol prémiový model ak by nebol najlepší. Svedčí o tom že dostal do vienka údajne najrýchlejší čip pre smartphony vôbec. Ako ináč od Apple. Bionic A13 zvládne vykonať až 1bilión operácií. Pričom jeho jadrá sa zapínajú a vypínajú podľa potreby. Preto aj tá úspora energie. Milovníci fotografie si isto všimli vzadu na kryte počet objektívov fotoaparátu. Fotografovanie mobilom.jpgDostal ich celkovo tri. Tie sú už prednastavené a kalibrované aby vám poskytli čo najlepší možný záber, a tak sa už o nič nemusíte ak nechcete starať. Každý z nich je štandardne o 12 megapixelov pričom zvládne natáčať 4K video o 60 snímkach za sekundu. Výsledná fotografia je nakoniec tak výsledkom všetkých troch objektívov. Docielila sa tak perfektná fotografia aj v rukách amatéra. O videu nehovoriac, keďže vďaka prepracovanej technológií snímania v 4K je možné nahrávať súčasne všetkými objektívmi a tak je konečný výsledok taktiež dokonalý. Na záver ale musíme podotknúť že dokonalá nie je cena. Tá sa totiž pohybuje pri základnom 64 GB modeli od 1100€ do 1300€. Ale to je už na vás ako sa rozhodnete.