Samsung Display investuje do priemyselnej nadmernej ponuky do roku 2025 až 11 miliárd dolárov.

Známy dodávateľ spoločnosti Apple Inc Samsung Display vo štvrtok uviedol, že investujú 13,1 bilióna wonov do zariadení a výskumu do modernizácie výrobnej linky, pretože bojujú os značnou nadmernou ponukou v dôsledku slabého globálneho dopytu po smartfónoch a televízoroch.
Jednotka spoločnosti Samsung Electronics uviedla, že do roku 2025 vynaloží 10 biliónov wonov na zariadenia a zvyšok na výskum a vývoj na výrobu modernejších obrazoviek.Mobil Samsung.jpg
Oznámenie o investícii prichádza v čase, keď sa tvorcovia panelov v Južnej Kórei snažili vyrovnať sa s pomalším dopytom po displejoch z tekutých kryštálov pre televízory a smartfóny, ako aj s rastúcou konkurenciou zo strany čínskych rivalov a posunom hlavných klientov k organickým svetelným diódovým panelom.
Výdavky vo výške 11 miliárd eur na nasledujúcich päť rokov sa zamerajú na konverziu jednej z juhokórejských liniek LCD na zariadenie na hromadnú výrobu pokročilejších obrazoviek „kvantových pixelov“, uviedla firma Samsung Display vo vyhlásení.
Samsung uviedla, že minulý mesiac pozastavili výrobnú linku LCD.
Firma prevádzkuje šesť výrobných liniek pre displeje vrátane jednej linky LCD v Číne.Samsung logo.jpg
„Naša organizácia plánuje prekonať krízu veľkoplošného zobrazovacieho priemyslu prostredníctvom aktívnych investícií,“ uviedla.
Juhokórejský prezident Monn Jae a podpredseda firmy SA Elec Jay Y. Lee, dedič konglomerátu Group, sa vo štvrtok zúčastnili na podpise navrhovanej investície vo výrobnom závode od Display v juhokórejskom meste Asan.
SA plánuje začať svojú novú modernizovanú linku „kvantové pixely“ od roku 2021 s mesačnou kapacitou 30 000 listov.
Začiatkom septembra spustila dobrovoľný program prepúšťania pre zamestnancov svojho oddelenia pre veľké podniky v JK. Zdroje s priamou znalosťou tejto záležitosti oznámili organizácii The Guardian skôr.