Na kvalite nie je vhodné šetriť

Doplniť stavbu o nejaký estetický a originálny prvok, ktorý by mu dodal eleganciu, je možné, ak použijete nerez. Z neho vyrobené prvky budú stredobodom pozornosti, celý priestor ihneď oživia a vdýchnu mu nádych elegancie a noblesy. To, v akom štýle je stavba postavená, nehrá rozhodujúcu úlohu. Lesk nerezu poznáme všetci, často ho totiž vídame hlavne ako materiál, z ktorého je vyrobené zábradlie na schodiskách. V tejto polohe je asi najčastejšie, pretože je známe, že nerez má veľmi dlhú životnosť a nemení pritom nič zo svojej povrchovej úpravy, po celý čas používania je nutné iba ho pravidelne utierať od prachu a iných nečistôt a lesk obnoviť preleštením špeciálnym prípravkom, ktorý je určený práve na nerez.

Čistota a jednoduchosť línií

Populárny sa stal hlavne kvôli spomínaným vlastnostiam, no k nim ešte môžeme prirátať aj kvalitu či nadčasovosť, ktoré zabezpečia, že nikdy nevyjde z módy a vždy bude trendový, aj keď s drobnými úpravami napríklad jeho povrchu. Zábradlia už majú svoju tradíciu, vyrábajú sa z konštrukcie, ktorá sa skladá z nerezových stĺpikov a nerezových tyčí, ktoré sú usporiadané v určených vzdialenostiach od seba. Kotviť ho je možné do podlahy zhora alebo z bočnej strany. Kombináciou nerezových stĺpikov a skla môžeme dosiahnuť zaujímavý vzhľad zábradlia. Sklo sa používa bezpečnostné, aby spĺňalo kritériá bezpečného používania ľuďmi a ku stĺpikom sa kotví viacerými spôsobmi, napríklad úchytkami.

Tvárnosť je veľmi vďačná vlastnosť

Sklo je možné použiť číre alebo pieskované či matné, s grafickou potlačou a podobne. Nerez však treba vyberať podľa prostredia, v ktorom bude zábradlie osadené, pretože do exteriéru je nutné zvoliť kvalitnejší a odolnejší materiál, aby vydržať dlhodobé pôsobenie poveternostných vplyvov, vlhkosti, slnečných lúčov, mrazu, ale aj mechanickému zaťaženiu zo strany užívateľov. Cena nerezového zábradlia ma schody Lmmont.sk sa vypočítava na základe množstva použitého materiálu, jeho druhu, zložitosti konštrukcie či potreby vyrobiť aj nejaké atypické prvky a podobne. No v každom prípade je cena odrazom kvality nerezového zábradlia a jeho dlhej životnosti.