Led žiarovky G9

Pri výbere tých najvhodnejších svietidiel do vašej domácnosti ste sa už určite stretli s pojmom LED osvetlenie, alebo ľudovo povedané „ledky“. Na trhu existuje tento pojem už od roku 1962, čiže na trhu už nie je nováčik. Za posledné desaťročia si ledky získali mnohých ľudí. Vymenili ich za klasické žiarovky, ktoré mali oproti ledkám zopár nevýhod.

S istotou môžeme povedať, že v oblasti svetiel a žiaroviek sú led žiarovky veľkým trendom a vlastní ich takmer každá domácnosť. Je tak preto, že so sebou nesú samé výhody. Jednou z najväčších výhod je ich životnosť. Svietia niekoľko desiatok tisíc hodín, to znamená, že vám vydržia roky pri neustálom svietení. Svoju energiu nepremieňajú na teplo, ale iba na svetlo. Znamená to, že sa žiarovky nedokážu prehriať, čo sa stáva pri tých klasických. Ďalšou výhodou je aj fakt, že neničia naše životné prostredie. LED žiarovky totiž neobsahujú škodlivé látky ako ortuť, to znamená, že po vyhodení na smetisko nevpúšťajú do zeme nebezpečné látky. Okrem toto sú veľmi odolné voči nárazom a poškodeniu.

20176

Pri výbere vhodnej ledky je dôležité vybrať si správnu päticu. Jednou z veľmi používaných je pätica G9, preto sa týmto kódom označujú niektoré žiarovky. Môžete si vybrať aj farbu, na ktorú bude žiarovka svietiť. Takými farbami sú studená biela, neutrálna biela a teplá biela. Zatiaľ čo studená sa hodí najmä do fabrík, či miestností, kde sa potrebujte sústrediť, teplá biela sa odporúča do spální, obývačiek či miestností, kde chcete navodiť príjemnú a útulnú atmosféru.

led-ziarovka-10w-230v-studena-biela-g9-1

Ak máte záujem o led žiarovky G9 https://www.ledprodukt.sk/114-led-ziarovky-g9, navštívte náš web, ktorý sa zameriava na tieto žiarovky. Najlacnejšie majú cenu 2,70 eur a najdrahšie približne 4,60 eur. Cena závisí od výšky wattov, pričom lacnejšie majú 5Wattov a drahšie 7Wattov. Vďaka nespočetným výhodám LED žiaroviek sa vaša domácnosť spríjemní a vy určite ich kúpu nebudete ľutovať.