Klimatizácie šetriace priestor

Klimatizácie sa postupom času začali stávať súčasťou vybavenia v bežných domácnostiach, kde ľuďom pomáhajú prežiť počas letných dní. Veľmi často sa však využívajú aj na pracoviskách, a to najmä v kanceláriách, kde taktiež pomáhajú v horúcich mesiacoch pracovníkom k tomu, aby sa mohli lepšie sústrediť na prácu. Aj napriek tomu, že primárnou úlohou klimatizácie je ochladzovanie vzduchu, mnohé klimatizácie majú aj rôzne ďalšie bonusové režimy. Medzi najčastejšie pridané režimy, ktoré moderné klimatizačné jednotky dokážu vykonávať patrí napríklad vykurovanie, filtrovanie a čistenie ovzdušia, zbavovanie vlhkosti či ekologické šetriace režimy.

klimatizačná jednotka

Podobne je možné zakúpiť aj klimatizáciu s časovačom alebo diaľkovým ovládaním cez ovládač či smartfón, takže ju budete vedieť ovládať aj napriek tomu, že nie ste práve v rovnakej miestnosti. Pri výbere klimatizácie je potrebné zvážiť to, čo od nej očakávate a aké bonusové režimy potrebujete. Rovnako je dôležité klimatizáciu vyberať aj podľa rozmerov miestnosti, ktorú má ochladzovať.

nástenná klimatizácia

Pokiaľ chcete napríklad ušetriť priestor, ktorý bude klimatizácia zaberať, mali by ste popremýšľať nad parapetnými klimatizáciami, určenými presne pre tento účel. Parapetné klimatizácie masterklima.sk, ako už z ich názvu vyplýva, sa umiestňujú pod okná, konkrétne pod okenné parapety. Takýmto spôsobom nezaberajú príliš veľa priestoru a vďaka svojim vykurovacím vlastnostiam dokážu úplne nahradiť radiátor. Pokojne teda môžete počas teplých dní miestnosť chladiť a zase naopak počas mrazivých dní vykurovať, bez nevyhnutnosti vlastniť oboje – klimatizáciu aj radiátor. Väčšina parapetných klimatizácií má dokonca šetrný režim, ktorý šetrí spotrebu elektriny. Taktiež majú zväčša aj tichý režim, čo im umožňuje byť počas chladenia či vykurovania takmer neviditeľnými. Ak teda uvažujete nad zakúpením klimatizácie, ale nechcete, aby vám zaberala príliš veľa miesta, určite sa skúste po modeloch parapetných klimatizačných jednotiek obzrieť.