Huawei je späť

Snáď ani niet človeka ktorý by nepostrehol čo sa snažili urobiť Spojené štáty spoločnosti Huawei keď sa ju rozhodli úmyselne vypratať z trhu. No nakoniec to bol trh a jeho ekonomika čo ukázali kto je tu skutočne pánom. Tu treba povedať že Huawei to v tomto prípade zvládol v zmysle čo ťa nezabije to ťa posilní. A preto nikoho neprekvapí že očakával aj podraz na tomto poli. Treba brať do úvahu že v oblasti 5G technológie zatiaľ nemajú Číňania konkurenciu a tak bola iba otázkou času kedy sa USA stiahnu. Ak ste už zabudli tak  bolo oznámené že Huawei ostane bez podpory operačného systému pre mobily Android a bez podpory Google play aplikácií. No toho sa Číňania  nezľakli a predstavili svoj vlastný operačný systém. 
 Postavička Android, logo.png
Reč nie je o ničom inom ako o systémeHarmony os tiež známeho ako Hongmeng os.  Je veľký predpoklad že spočiatku tento systém bude nasadený najme v televízoroch znaky Honor a taktiež rôznych chytrých zariadeniach ako napríklad hodinky. Tu je potrebné hneď na začiatok uviesť že sa jedná o podobný koncept  mikrokernelu aký je známy napríklad u Google Fuschia. Niektorý by teraz mohli namietať že aj keď je software vyriešený s hardware to nebude o nič jednoduchšie. No faktom je že to nové zariadenia budú postavené na ARM architektúre. Presnejšie ARMv8 a na tú ma neobmedzenú licenciu. A tak by sa nemal opakovať scenár ako v prípade Androidu.Mobilný telefón Huawei.jpg
 
Akékoľvek vytlačenie systému Android z trhu by bolo jednoznačne hlúpe a nerozvážne rozhodnutie kohokoľvek kto by sa o to pokúsil Pretože sa na rozdiel od ostatných systémov jedná o pomerne otvorenú platformu. A to sa o ostatných o ostatných rozhodne povedať nedá. A to je práve to čo drží ostatných v šachu. Pretože napriek všemožným plateným aplikáciám stále existujú stovky ktoré sú úplne zadarmo a lebo musíte strpieť reklamu. Nehovoriac o tom že Čína ma pomerne silné vzťahy s Indiou a jedná sa tak o okolo 3 miliardy potenciálnych zákazníkov o ktorých by tak mohli prísť.