Ako nakupuje správny študent?

Ťažko povedať čo by si mal študent brať k srdcu najviac pri nákupoch. Záleží to samozrejme od rôznych faktorov, najmä od povahy človeka. Niekto nevydrží jednoduchú pár centovú stravu a niekto si potrpí na lepšom oblečení. Poviem tu pár rád ktoré si môžete brať k srdcu, samozrejme, nie je to návod. Je to pár rád ktoré vznikajú za účelom pomoci študentom. študentská peňaženka.jpg
Nakupujte v second handoch.
nie je to len o móde. Je to o praktickosti. Keď potrebujete pár nových riflí lebo ste zo starých vyrástli alebo vám narástlo brucho, tak využite second handový obchod. Je to dobré riešenie aj pre prírodu keďže sa zbytočne nevyrába nové oblečenie v Číne. Za pár eur sa oblečiete veľmi pekne, moderne a aj lacno.
Nakupujte trvanlivé potraviny.
je až zarážajúce aké sú niektoré syry, alebo podobné veci drahé. Sú to výrobky finančne ťažko vyrobiteľné produkty, takže je logické že produkty vyrábané strojovo po veľkých množstvách sú cenovo oveľa prijateľnejšie. Takže vifonka je ľahká a lacná cesta k plnému žalúdku. Každopádne so študentskými zľavami si nájdite aj dobrú jedáleň v okolí internátov pretože jednotvárne trvanlivé jedlo sa rýchlo zunuje.internetový obchod.jpg
Šetrite.
ľahko sa to vraví, ale je to veľmi dôležité. Mnoho študentov je takých že si nič neodkladá a má vo vačku svojich posledných desať eur a s spokojní. Je to poväčšine preto, lebo sa spoliehajú na svojich rodičov ktorí radi-neradi svoje deti podporujú aj finančne. Nebude to trvať však donekonečna. Je dobré sa naučiť odkladať a nemrhať pretože si to môžete skúsiť na nečisto pred prácou a s nenápadnou oporou v rodičoch.
Tieto rady, ak si zoberiete k srdcu tak sa z vás stane rozumne zmýšľajúci samostatný človek. No dobre, nie možno aj takto, ale rozhodne budeme viac samo statnejší a šetrnejší k vášmu okoliu. Striedmosť je bohužiaľ, bohu vďaka súčasť študentského života a kto to pochopí čo najskôr tak ten to má vyhraté.