Aj doma majú minulosť

Dom je stavba a väčšinou sú obytne. No ale dom môže bit aj na rôzne iné veci ako výroba, sklad, predajne, rôzne inštitúcie a organizácie. Voľne stojace domy ale úzko položene sú rodinne alebo hospodársky a sú z skladmi spejeme. No na rozdiel od mestských ti esu postavene tesne vedľa seba väčšinou to sú viac poschodové budovy pre viac rodín tvoria tak frontu, sídliská, námestia tieto domy nemajú poschodí z hora ale aj z dola ako pivnice, garáže.moderní dům.jpg
Mat, vlastniť dom je najdôležitejšou vecou tejto doby ale aj takou. Či už teraz alebo aj v minulosti mat svoje bývanie bolo výsadou a veľkou potrebou. Medzi hlavne časti domu strecha, steny, okna, zárubne a dvere. Ale aj rozdelenie izieb a veľkou je dôležití. Podľa použitiu niektorý dom rozdeľujú podľa pokoja, počtu ľudí čo v ňom budú bývať.
Domy sa stavajú hlavne z hliny a tehál ale sú aj domy dreve, kamenne a najnovšie sú betónové. Materiáli sa v stavbe často menia drevo a tehla sú rôzne kombinácie z ktorý my sa do urobia rôzne krásne domy. Ale vždy budú na domu najdôležitejšie základy a izolácie vďaka týmto veciam môže spadnúť dom na hlavu. O dom sa treba starať aj oňho investovať toto všetko je súčasťou bezpečného, krásneho a pohodlného bývania.vstupní dveře.jpg
V minulosti boli domy jednoduché, veľmi skromne len ti bohatý mohli mat veľké domy, sídla, hrady ale aj zámky. V minulosti bola ťažké niečo vlastniť a v tejto? V tejto to je ľahšie ale všetko ma plusy a mínusy a mínusom v tejto dobe je zadlženie ktorý hra je veľkú rolu v búvaniu. Ale plusom je že môžeme mat aký len veľký chceme v tejto dobe na tom až tak moc nezáleží aký je veľký, koľko ma okien a poschodí.
Všetci ľudia sa poslednou dobou zariadia podľa svojho vkusu, štýlu proste posla seba od farby až po okna, dvere a tak to berte aj mi nie kto čo ma ale čo mate vy a vážte si toho.

Zveřejněno v Dom