Váš mobil o vás vie oveľa viac, ako si myslíte

O tom že mobilné aplikácie sa dne stali našou každodennou súčasťou niet pochýb. Dokonca sa nájdu ľudia ktorý ani v posilňovni nejdú viac ako dve tri kroky od svojho mobilného telefónu. A práve preto znie absurdne akýkoľvek rozhovor kde niekto povie aká je dnes skvelá dobe a že si nevie predstaviť že by nežili s slobodnom svete kde sa nemusí báť že ho niekto sleduje. Ak nám neveríte prinášame vám prehľad troch aplikácií od spoločnosti Google. Tie boli vytvorené na základe sledovania správania sa užívateľov ich služieb. Samozrejme odporcovia by mohli namietať že to bolo dobrovolné, no aká osoba ktorá si váži svoju slobodu by sa nechala dobrovoľne špehovať len tak.Sociálne siete v mobile.jpg
 
Post Box
 
Táto aplikácia s a skrýva za lenivosť užívateľov chytrých mobilných telefónov. Každý dnes sleduje na internete množstvo inzertných portálov a necháva si posielať novinky na mobil ten ich ako to už býva na každú jednu upozorní a preto mať prehľad a pekne usporiadané podľa kategórií nemôže byť predsa nič zlé? No v skutočnosti je tak podrobne sledované a zaznamenávané správanie daného človeka. Nastáva preto otázka čo sa s týmito údajmi deje ďalej. Pretože je známe že čas od času tieto databázy náhodne uniknú alebo sa dostanú kam nemajú.
 Chytrí telefón.jpg
We Flip
 
Idete na stretnutie s priateľom alebo priateľkou  prípadne idete len tak von s kamarátmi. Ale po chvíli nastane trápne ticho a poniektorý tak len čumia do mobilu. Ak sa jedná o niečo súrne, alebo vám chcú niečo ukázať a tak to hľadajú. Je to v poriadku. V opačnom prípade je to prejav neslušnosti a hrubej urážky voči vám a ostatným. Pri začatí stretnutia preto všetci spustíte práve túto aplikácia a ak niekto odomkne obrazovku po jej spustení, vám časomiera ukáže ako dlho ste sa vydržali baviť bez mobilu.
 
 
 
Unlock clock
 
Už vám alebo niekoho z vašich známych niekedy napadlo, koľko krát asi tak denne odomknete telefón? Ak nie, nič nieje stratené. Táto aplikácia je presne pre vás a po každom takomto odomknutí sa vám zobrazí alternatívna tapeta s presným číslom. Síce je otázne načo to komu vôbec bude, no jeden nikdy nevie.