Ušetrite náklady a získajte súkromie s virtuálnym sídlom firmy

Sú mnohé prípady týkajúce sa najmä menších podnikateľov a živnostníkov, ktorí dokážu svoju podnikateľskú činnosť riadiť z domu a vo svojej podstate k tomu nepotrebujú veľké a najmä drahé kancelárske priestory. Napriek tomu ale pri zápise firmy do Obchodného registra potrebujú zaevidovať sídlo firmy.

Pod sídlom firmy sa najčastejšie evidujú kancelárske priestory, hoci to nie je pravidlom! A taktiež nemusí ísť o adresu priestorov, v ktorých sa daná podnikateľská činnosť vykonáva. Vravíme tu skôr o potrebe zapísať kontaktnú adresu, akou môže byť teda napríklad aj adresa domu, bytu či inej nehnuteľnosti (pokiaľ sú priestory v prenájme, je potrebný súhlas majiteľa).

Mladý podnikateľ

Nevýhody:

  • Firemné sídlo v podobe domu či bytu ale prináša rôzne nevýhody. Za prvé sa tým začne miešať obchod so súkromím, za druhé to nie je práve ideálna predstava- ako vaši obchodní partneri čakajú na záhrade či na chodbe.
  • A kancelárske priestory zas predstavujú veľké mínus kvôli vysokej cene podnájmu, najmä ak sú umiestnené v centre Bratislavy.

Možné riešenie:

Virtuálne kancelárie sú uprednostňovaným riešením každého podnikateľa, ktorý si týmto spôsobom môže dovoliť znížiť svoje náklady za priestory alebo hľadá súkromie či lukratívnu adresu, ktorú následne môže zaevidovať k svojej firme do Obchodného registra.

Firemné zasadanie

Aj napriek názvu tu nevravíme o žiadnej vymyslenej internetovej kancelárii. Je to reálna budova na skutočnej adrese, kde sídli sekretariát. Na tento sekretariát vám bude chodiť firemná pošta a všetky pohľadávky spojené s firmou. O každej prijatej pošte budete notifikovaní a môže vám zakaždým prísť oskenovaná emailom. A v prípade potreby si tu viete prenajať takisto konferenčnú miestnosť.