Trendy modernej srchitektúry

Minimalizmus bol kedysi len životným štýlom pre vybrané skupiny ľudí, no dnes už tomu tak nie je a preniká do mnohých aspektov života každého z nás, či si to uvedomujeme alebo nie. Výnimkou nie je samozrejme ani architektúra, ktorej podstatná úloha nám často uniká, až pokým nestojíme pred nejakým architektonickým skvostom alebo si nestaviame vlastný dom. Dizajnových trendov existuje mnoho a všetky sa vyznačujú čistými líniami, ľahkosťou a praktickosťou. Jedným z nich je napríklad aj sklenené zábradlie.

sklenené zábradlie terasa

Či už sa rozhodnete aplikovať sklenené zábradlie na balkón, do interiéru vo vašom obytnom dome alebo do kancelárskych priestorov, môžete si byť istí, že danému priestoru dodá eleganciu a praktickosť. Toto zábradlie predstavuje obrovskú výhodu pri použití v priestoroch s menšou rozlohou, pretože keďže je sklenené, opticky presvetľuje a prepája priestor, pričom masívne drevené zábradlia pôsobia presne na opak.

Z technického hľadiska sa nemusíte báť, že bude uchytenie skleneného zábradlia esteticky znehodnocovať váš priestor, pretože väčšinou sa ukotvuje formou čelového alebo vrchného ukotvenia pomocou bodových úchytov s nerezovou povrchovou úpravou. Ďalším variantom je samonosné sklenené zábradlie, ktoré sa osádza do profilov z hliníkového materiálu a dodáva priestoru najčistejší detail, pričom si ale udržiava aj svoju primárnu bezpečnostnú funkciu. V neposlednom rade sú v ponuke aj sklenené steny, ktoré rovnako spĺňajú funkciu zábradlia.

sklenené zábradlie balkon

Z bezpečnostného hľadiska sa nemáte čoho báť, keďže takéto zábradlie je vyrobené z tvrdého bezpečnostného skla patentovaného na tento účel. Pokiaľ sa bojíte o stratu súkromia v priestore rozdelenom skleneným zábradlím alebo sklenenou stenou, môžete si ho okrem klasického číreho prevedenia zvoliť aj v pieskovanom prevedení a taktiež máte možnosť si naň nechať nechať aplikovať vami vybraný vzor.

Zveřejněno v Nezařazené