Tieto veci na dovolenke Nerobte


PRED DOVOLENKOU
Každý z nás je rád, že si cez leto môže trochu oddýchnuť na dovolenke. Máme pre vás pár tipov, ako si ju užiť ešte viac (a tiež pár vecí, ktoré by ste na dovolenke rozhodne robiť nemali).oceán.jpg

Batožina

Čím menej vecí, tým lepšie. Okrem toho, že sa nebudete musieť namáhať s ťažkým kufrom, odľahčíte aj vašu peňaženku. Vhodné je zobrať si druhý kufor pre prípad, že by ste nakúpili suveníry alebo oblečenie.
Povedzme si na rovinu, väčšinu zo zbalených vecí ani riadne nevyužijeme. Snažte sa zbaliť čo najviac univerzálnych kúskov, ktoré môžete ľahko kombinovať alebo veci s mnohorakým využitím. Dobrým príkladom sú šatky, z ktorých sa dá uviazať sukňa a zároveň aj prehoz na spálený chrbát.

Hlavná sezóna

Destinácia môže byť krásna, no keď ste natlačení s ostatnými turistami hlava na hlave nie je to nič moc. Dlhé rady na jedlo, absencia osobného priestoru… Ak si chcete dovolenku (a výhľady) naozaj vychutnať, odporúčame zvoliť termín mimo hlavnú sezónu.

Buďte odvážni

Skúšajte nové chute, porozprávajte sa s domácimi o zaujímavostiach krajiny… Dajte si poradiť reštauráciu či ubytovanie. Využite lokálne kurzy, inštruktorov, rozprávajte sa na ulici. Jednoducho, nebojte sa!pláž.jpg
POČAS DOVOLENKY

  • Je to zadarmo – Áno, objednali ste si all inclusive dovolenku. To však neznamená, že musíte jedlo z večere odnášať ešte aj vo vreckách
  • Opätky na pláži – Jedno veľké NIE! Teda, pokiaľ nechcete pobaviť domácich i všetkých okolo. Podpätky na pláž určite nepatria.
  • „Čo ak…?“ – Nejdete na koniec sveta. K moru vám bohato stačí osuška, peniaze, plážová lopta a opaľovací krém. Nemusíte si brať ešte aj pršiplášť, troje náhradné ponožky, termofor a malú pílku.
  • Rozkrikovanie sa na pláži – Prosím, berte ohľad aj na ostatných dovolenkujúcich. Pláž je síce outdoorový priestor, ale všetci o vás nemusia vedieť.
  • Nadávanie v slovenčine – Tento trapas sa už stal asi valnej väčšine. Šťavnato niekomu vynadáte a on vám rozumie. Oplatí sa dávať si pozor hlavne na vychýrenejších letoviskách slovákov.

Zveřejněno v Nezařazené