Sme závislí na tlačidle Like?

Ale potom Facebook zmenil svoj algoritmus – ako sa rozhodne, čo má dať pred nás. Keď sociálne médiá sú veľkou súčasťou vášho života, zmena algoritmu môže prísť ako šok.
 
Obsah Leah sa ukázal menej ľuďom a jej komiksy začali mať menej rád.
 
„Bolo to, akoby som nedostával dostatok kyslíka,“ povedala Vice.com . „Bolo to ako“ Počkaj, ja som do tohto kreslenia nalial svoje srdce a dušu, ale malo to len 20 rád. „fcb.jpg
 
Je ľahké sa vcítiť. Sociálne schválenie môže byť návykové, a čo je Facebook „ako“, ak nie sociálne schválenie destilovaný do svojej najčistejšej podobe?
 
Výskumní pracovníci prirovnávajú naše smartfóny k hracím automatom a spúšťajú v našom mozgu tie isté cesty odmeňovania.
 
Profesor Natasha Dow Schull tvrdí, že hracie automaty sú návykové „podľa dizajnu“ a že kasína majú za cieľ maximalizovať „čas na zariadení“. Chcú udržať ľudí pred ich obrazovkami, obdivovať pekné svetlá a dostávať tie dopamínové hity.
 
Spoločnosti sociálnych médií vzali na vedomie. Viac rád, nových oznámení, dokonca aj staromódneho e-mailu – nikdy nevieme, čo dostaneme, keď zdvihneme telefón a potiahneme za páku.
 
Tvárou v tvár náhlemu poklesu rád, Leah je v rozpakoch povedať, že začala kupovať reklamy „len preto, aby túto pozornosť späť“. Za jej nepríjemným pocitom je irónia.
 
Predtým, než bola komická umelkyňa, Leah bola vývojárkou a v júli 2007 jej tím vymyslel „podobné tlačidlo“.facebook.png
 
Môžete nájsť viac informácií o zdrojoch programu a vypočuť si všetky epizódy online alebo si objednať program podcast .
 
Koncepcia je teraz všadeprítomná po celom webe, od Facebook po YouTube až po Twitter.
 
Prínos pre platformy je zrejmý. Jediné kliknutie je najjednoduchší spôsob, ako sa môžu používatelia zapojiť – oveľa jednoduchšie, ako zadať komentár.
 
Ale myšlienka chvíľu trvala, kým sa vylepšila. Ako si pamätá Leah Pearlmanová , zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg sa presvedčil . Malo by sa to nazývať „úžasné“ tlačidlo? Fungoval symbol? Kým palec hore znamená schválenie vo väčšine kultúr , v iných to má oveľa hrubší význam.

Zveřejněno v Nezařazené