Ruský Youtuber má problémy pre štátnu cenzúru

Vo videu, ktoré bolo videné viac ako tri milióny krát, Jevgenij Bazhenov odhalil, že je v súčasnosti žalovaný za porušenie autorských práv filmovým štúdiom Kinodanz za použitie príliš veľa klipov v jeho filmových recenzií.
 
Pán Bazhenov však tvrdí, že skutočnou motiváciou je cenzúra a obvinil ministerstvo kultúry, ktoré financovalo film Kinodanza, mimo hraníc, že ​​sa na ňom zúčastňuje.youtube.jpg
 
„Vy, my, všetci by sme mali mať právo povedať, čo si myslíme, najmä keď kritizujeme niečo, čo bolo natočené na našich peniazoch,“ uviedol vo svojom videu.
 
Podľa spravodajstva Interfaxu, riaditeľka kinematografie ministerstva financií Olga Lyubimová poprel, že by sa zúčastnila na súdnom spore: „Poskytujeme podporu pri výrobe a propagácii filmov na ruskom trhu av zahraničí, ale neposkytujeme podporu na súde … frázy a tvrdenia sú 90% nepodložené. „
 
Pán Bazhenov nie je všeobecne známy tým, že by poskytoval laskavé recenzie a nevyjadril žiadnu výnimku pre film 2018 Beyond the Edge, ktorý ho vo videu v máji minulého roka nazval „neuveriteľne zábavným, pompéznym, okázalým“. Súd pokračoval o niekoľko mesiacov neskôr.
 
Pán Bazhenov dostal žalobu z filmového štúdia v januári 2019, ale zverejnil ho len vo svojom videu 3. júna.
 
Video je teraz jedničkou na stránke trendov v službe YouTube a má viac ako 189,259 komentárov. Príbeh je tiež na vrchole denných ruských trendov spoločnosti Google.
 
„Čo keby sme proti nim podali žalobu proti triede v mene daňových poplatníkov za zneužitie rozpočtových prostriedkov, bude to fungovať?“ zapíše jedného používateľa YouTube.
 
„Pokračuj v boji, Jevgenje! Ak to bude potrebné, pôjdeme na rally pre teba. Nekontrolovaný,“ hovorí komentár k ruskej sociálnej stránke VK.spuštění.jpg
 
Okrem toho vystúpili prominentné osobnosti. „Úprimne povedané, pokusy zastaviť Jevgenija Bazhenova z vysielania jeho recenzií sú zbabelosť, nekompetentnosť a cenzúra,“ napísal filmový producent Alexander Rodnyansky na Instagram .
 

Zveřejněno v Nezařazené