Prečo práve nerezové zábradlie a aké so sebou prináša výhody?

Pre novostavby je jedným z typických znakov, že im moderný a zároveň bezpečný dizajn dopriali zábradlia z nereze. Rovnako ide o doporučenú voľbu pre domácnosti, ktoré si zakladajú na moderných prvkoch. Jedným z dôvodov je i fakt, že nerezové zábradlie na schody poskytuje niekoľko návrhov a jeho výber sa tak dá prispôsobiť požiadavkám konkrétneho interiéru (alebo exteriéru).

Schodisko, špirála

Silnou stránkou a prioritnou výhodou tohto typu zábradlia je však jeho materiál, akým je nerezová oceľ, čiže univerzálny kov s vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. Práve preto je vhodný aj na výrobu vonkajších prvkov či tiež zábradlia na balkón (alebo vonkajšie schodisko). Naopak elegantnú a estetickú stránku oceníme aj vo vnútorných priestoroch, rovnako ako dizajnovú strálosť a to najdôležitejšie z hľadiska bezpečnosti- pevnosť.

Vonkajšie zábradlie

  • Pri výbere a následnej montáži akéhokoľvek zábradlia tiež počítame s istým rámusom a nečistotami. V prípade nerezového typu ale spravidla ide o čistú inštaláciu, čo je ďalšia podstatne oceniteľná stránka.

Pri týchto bezpečnostných doplnkoch na schody alebo balkón by sme však nemali zabúdať na to najpodstatnejšie. Áno, v súčastnosti hľadíme predovšetkým na ich vizuálny efekt a estetickú podobu, no prioritou musí byť bezpečie a sním spojené pevné materiály. A k ním nerezová oceľ rozhodne patrí. Dokonca ak sa pozrieme na iné najznámejšie možnosti materiálov, z hľadiska pevnosti sa nerez radí k favoritom.

Zábradlie, dážď, kvapky

V prípade zábradlí sa žiaľ v nejednom prípade stáva, že ak nie hneď, tak o pár rokov začnú strácať na svojej dizajnovej kvalite tým, že prichádza k ich viditeľnému opotrebeniu. Častou diagnózou je hrdza. No pokiaľ ide o nerezovú oceľ, tá je voči takémuto typu poškodenia odolná a je schopná takisto odolávať nepriaznivým vplyvom počasia či v skratke drsnejším podmienkam, ktoré so sebou prináša exteriér.

Zveřejněno v Dom