Novodobá závislosť stojí veľa peňazí

V dnešnej dobe závislosť na internetových počítačových hrách už žiaľ, nie je žiadnou neznámou. Tejto závislosti prepadá čoraz viac ľudí. Mladých a aj starších. Sú ochotní zaplatiť pravidelne veľa peňazí len za to, aby bol ich počítačový hrdina o niečo vylepšený. Utrácajú peniaze za nereálny svet. Keby sa jednalo o symbolický poplatok tak fajn, ale niektorí míňajú takú sumu, ktorá predstavuje niekoho celomesačnú výplatu.
animovaná žena na pláži
To sú prípady buď rozmaznaných bohatých synáčikov alebo smutnejšie prípady obyčajných ľudí, ktorí zabudli na reálny svet vonku a existujú iba vo svojej počítačovej hre. Tak, ako my míňame peniaze vonku na naše prežitie, oni ich míňajú vo svojej hre na to, aby prežila ich počítačová, virtuálna postava. V podstate sa stali ňou. A ako vravím, takíto ľudia sú schopní vysoliť nemalý peniaz. V podstate to môžeme zrovnať so závislosťou na automatoch. Túto závislosť na automatoch však už nahrádzajú počítačové hry, ktoré od týchto ľudí vypytujú peniaze. Ak ich aj nepýtajú tvorcovia tak ich pýtajú iní hráči online, ktorí vám za povedzme 500 euro predajú svojho vypracovaného avatara.
našetřené peníze
•        A práve k tejto stiuácii chcem napísať jeden reálny prípad.
V jednej online počítačovej hre predával istý užívateľ svojich avatarov, ktorí už mali dosiahnutý slušný level. / Avatar je výraz pre vašu počítačovú postavu./
Teda mnohí začiatočníci, ktorí mali začínajúceho avatara dostávali frustrujúci výprask z každej strany. Preto sa títo mnohí začiatočníci rozhodli kúpiť si avatara od tohto užívateľa. Ten ich predával za čiastky ako 400 euro, 500 euro, no aj menej i viac. Podľa toho, aký má avatar level. Takéto vysoké sumy užívatelia skutočne zaplatili! Ale to nie je to najhoršie, o čom chcem napísať. To príde teraz.
Po dlhej dobe, povedzme po pol roku, kedy títo nováčikovia už boli ostrieľaní a svojich odkúpených avatarov ešte stokrát vylepšili a to tým, že pri hre trávili 24 hodín denne, si tento užívateľ všimol zasa. A to tým, že ešte stále vlastnil k týmto avatarom prístup, heslo a jednoducho si ich vzal späť. Zbohatol na cudzej snahe a týmto naivným platičom nezostalo vôbec nič iba zabitého pol roka času a diera v peňaženke.

Zveřejněno v Nezařazené