Nákup dovolenky na vlastnú päsť

Každodenný stereotyp, ráno do práce, večer naspäť domov a spánok. To je súčasť života veľkého množstva ľudí, záleží však od toho ako sa s ním vysporiadate. Jednou z možností je dovolenka. Tej sa však často dočkáte až cez leto, keď dostanete voľno a máte dostatok našetrených peňazí. Cez leto si objednáte dovolenku cez cestovnú kanceláriu, ktorej svoju cestu dvojnásobne preplatíte. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste si chceli urobiť nejaký výlet počas vašej zaplatenej dovolenky? Avšak Vaša cestovná kancelária Vám vopred nastavila program, za ktorý platíte napriek tomu, že Vás nemusel zaujať.

letiště
 
Dovolenka bez cestovnej kancelárie, na vlastnú päsť, je niečo čoho sa ľudia obávajú. Avšak napriek tomu, že je to pre mnohých veľká neznáma, rozvodne má mnoho výhod.
 
Na začiatok Vám vyvrátim jeden mýtus, dovolenka na vlastnú päsť nemusí byť drahšia. Naopak vďaka nej môžete ušetriť mnoho peňazí, máte omnoho väčšiu možnosť výberu, platíte len za to, čo chcete, môžete oveľa viacej spoznať kultúru, históriu a bežný život krajiny, ktorú navštívite a spoznať mnoho nových kamarátov. Jediné čo potrebujete je odvaha a trochu zapálenia pre vec. Ako prvé sa musíte rozhodnúť kam cestujete. Následne si vyberte dĺžku Vášho pobytu. Môže to byť na pár hodín až týždňov alebo mesiacov. Dĺžku pobytu vyberajte aj podľa možností aktivít, ktoré dané miesto ponúka.
 
Na nákup leteniek môžete použiť online vyhľadávače ako napríklad skyscanner, kiwi alebo jetcost. Následne si však cenu overte na stránke leteckej spoločnosti a tam si ju aj zakúpte. Využívajte nízko nákladové letecké spoločnosti aby ste ušetrili peniaze. Medzi tie patria napríklad Ryanair, Wizzair, easyJet alebo Lauda Motion. U týchto spoločností môžete nájsť lístky v cenách už od jedného eura. Spolu s letenkou máte často aj vysokú zľavu na požičanie auta, ktoré môžete využiť na prepravu z letiska a taktiež návštevu ďalších miest.

letadlo
 
Následne je nutné si zajednať ubytovanie. Ja najčastejšie používam servery booking a airbnb. Na stránke booking môžete nájsť hotely, apartmány ale aj hostely. Výsledky môžete filtrovať podľa Vašich preferencií a nájsť tak to najvyhovujúcejšie ubytovanie priamo pre vás. Airbnb ponúka prenájom bytov, apartmánov alebo domov. Pokiaľ chcete ušetriť a zároveň spoznať domácich a získať od nich skvelé tipy rozhodne skúste využiť aj možnosť ubytovania sa u 
 
Tipy na výlety si dopredu vyhľadajte na internete. Tým predídete stresu a míňaniu času počas státia v radách. Pri nákupe vstupeniek cez internet môžete získať zľavové kupóny a ušetriť peniaze. Pri vyhľadávaní a nákupe vám môžu pomôcť stránky wikitravel a tripadvisor. Nájdete tam aj recenzie od ľudí z celého sveta.
 
Rozhodne nezabudnite na spontánnosť a trpezlivosť. Tá sa Vám pri plánovaní dovolenky alebo výletu rozhodne zíde. Taktiež pri jej realizácií. Vďaka svojej prvej naplánovanej ceste nadobudnete mnoho skúseností a nezabudnuteľných zážitkov.

Zveřejněno v Nezařazené