Letná starostlivosť o pleť

Dá sa povedať, že leto je na starostlivosť o našu pokožku oveľa menej náročné, ako napríklad zima. To však neznamená, že v lete sa o svoju pokožku starať nemusíte! Rovnako ako aj v zime, aj v lete na nás číhajú rôzne problémy, ktoré nám toto ročné obdobie spôsobuje a my proti nim musíme svoju pokožku brániť rovnako intenzívne.
Napríklad v zime zvykne byť pokožka veľmi vysušená a citlivá. V lete nebýva až taká citlivá, avšak slnko na ktorom sa počas celého leta pohybujeme našu pleť extrémne vysušuje. Preto je veľmi dôležité dopĺňať tekutiny – a to pravidelne. Dopomôcť si môžete aj tak, že sa budete pravidelne krémovať, používať pleťové oleje alebo vody a pred tým ako pôjdete von, na slniečko sa poriadne nakrémujete opaľovacím krémom.

žena se surfem.jpg

  • Pleťové vody v spreji: Sú výborným spôsobom, ako nie len hydratovať pokožku zvonka, ale dokonca aj zvnútra. Navyše, a čo je na nich najlepšie, ľahko sa so sebou nosia kamkoľvek sa rozhodnete ísť! Môžete si ich dať do kabelky a osviežiť sa nimi kdekoľvek sa práve nachádzate. Sú veľmi zdravé na našu pleť a vyrobiť si ich môžete (veľmi jednoducho, napríklad z lupeňov ruží) aj sami doma.
  • Pleťové oleje: Nič neosvieži vašu pokožku viac, ako olej. Niet sa čomu čudovať, však? Nevýhodou týchto olejčekov je však najmä to, že sú veľmi mastné a teda nie sú vhodné na každú príležitosť. Ak o ne chcete obohatiť svoju pokožku, odporúčame vám ich na pleť dávať v noci, pred tým ako idete spať, aby mohli pôsobiť celú noc, kým sa nezobudíte.

koupel.jpg

  • Umývajte si tvár: Leto predsa len nevyžaduje príliš komplikovanú starostlivosť o pleť. Ešte že tak, veď v lete máme predsa iné starosti, ktorým sa musíme venovať a hlavne si musíme leto poriadne užívať. Preto občas stačí dokonca aj to, ak si aspoň tri krát za deň pokožku umyjete obyčajnou, čistou vodou tečúcou z kohútika. Perfektne vašu pleť prečistí od nečistôt, ktoré sa vám a ňu za deň nachytali a aj vás osvieži!

Zveřejněno v Nezařazené