Kruhy pod očami

Predtým, než začneme s nimi bojovať, treba nájsť príčinu ich vzniku. Aj keď sa zvykne hovoriť, že ide o dedičnú vadu, nie je tomu vždy tak. K vzniku týchto nedokonalostí, nám napomáhajú aj tieto faktory:

Príčiny tmavých kruhov
·         Nesprávne stravovanie
·         Nadmerná konzumácia alkoholu
·         Nadmerné fajčenie
·         Nedostatok spánku
·         Alergie
·         Hormonálna nerovnováha
kruhy pod očima z blízka
Samozrejme, že príčinu treba odstrániť. Môžete však tiež použiť niektoré kozmetické prípravky, ktoré by vám mali napomôcť k zbaveniu sa kruhov pod vašimi očami. Takéto prípravky  nie sú vždy najlacnejšie, a preto si povieme niečo viac o niektorých  lacnejších alternatívach.
·         Zemiaky. Majú zmierňujúci účinok na opuchy okolo očí a napomáhajú zosvetliť tmavé kruhy. Stačí ak postrúhate zemiak a namočíte tampón do šťavy zo zemiaka. Potom si ho priložte na cca 15 minút okolo očí a nechajte pôsobiť. Môžete tiež použiť iba plátky zemiakov.
detail hnědých očí
·         Kokosový olej. Pomôže vyhladiť, hydratovať, napnúť a zosvetliť pokožku. Cca 15 minút si masírujte kokosovým olejom oblasť okolo očí a ďalších 15 minút nechajte pôsobiť.
·         Uhorky. Majú upokojujúce účinky. Prekrvujú, ale tiež zosvetlia a zmiernia opuchy. Nakrájajte uhorku na plátky a dajte ich na chvíľu do chladničky. Potom ich priložte okolo očí a nechajte pôsobiť 15 minút. Alternatívou, môže byť tampón namočený do šťavy z uhorky.

·         Vrecúško zeleného čaju.Zelený čaj má podobné účinky ako zemiaky. Tiež napomáha k zosvetleniu a zmierňovaniu opuchov. Rovnako ako pri uhorkách, stačí ak vložíte vrecúška do chladničky a po vychladení, ich priložíte na očné okolie. Nechajte pôsobiť 30 minút.
·         Mlieko. Kyselina mliečna napomáha k zjemneniu a hydratácii očného okolia. Mlieko je zdrojom látok, ktoré dokážu posilniť pokožku. Namočte tampón do mlieka a dajte ho na chvíľu do chladničky. Potom ho priložte na oči a nechajte pôsobiť až kým sa nezohreje.

Zveřejněno v Nezařazené