Je váš smartphone pomalý? Vyliečte ho s týmito aplikáciami

Z hľadiska mobilných zariadení sa pomerne mnohým užívateľom stáva istá neželaná vec, respektíve následok. Kúpite si nový smartphone a jeho výkon i rýchlosť sú zo začiatku solídne, no ubehne pár mesiacov a začnete pozorovať prvé príznaky spomalenia. Skrátka máte ten pocit alebo priamo vidíte, že v tomto smere nastávajú problémy a operácie už neprebiehajú tak hladko, ako zo začiatku. Mobil akoby strácal dych, pri zapnutí sa dlho načítava, rovnako ako sa relatívne pomaly spúšťajú aj aplikácie a práca s nimi.Ruka drží biely smartphone Samsung, Android, pracovná plocha.jpg
Takýto „výkon“ dokáže byť dosť nepraktický a to najmä z pohľadu pravidelného používania. Riešením však nemusí byť nutnosť kúpiť si nové zariadenie, ale skôr pokúsiť sa vyliečiť to súčasné. Za spomalený výkon chytrého mobilu sú najčastejšie zodpovedné faktory ako preplnená pamäť, množstvo zbytočných aplikácií, nevyužívané aplikácie bežiace v pozadí,… skrátka pamäťové zaťaženie zbytočnosťami. A práve pamäť je vo veľkej miere zodpovedaná za chod a rýchlosť zariadenia.
Správca súborov pre Android ako Files od Googlu alebo Mi File Manager od Xiaomi vám dopraje lepší prehľad o vašich súboroch a aplikáciách, rovnako ako možnosť uvoľniť dostatok miesta odstránením nahromadených starých súborov či nepoužívaných programov, hier,… ktoré však zaťažujú pamäť zariadenia a tým pádom ho efektívne spomaľujú.Smart aplikácie, sociálne siete, modré pozadie.jpg

  • Rýchlu a priamu cestu k triedeniu aplikácií podľa ich zaťaženia pre systém ako aj nástroje pre podporu RAM a uvoľnenie miesta poskytuje tiež aplikácia CCleaner.

Aplikácia Greenify vám zasa efektívne pomôže s blokovaním nepotrebných programov, ktoré sa spúšťajú bez vášho vedomia. Pravdepodobne ste ich dávnejšie stiahli a aj napriek tomu, že ich prakticky nepoužívate, dodnes robia neplechu. Nielenže tieto spustené programy spomaľujú výkon, ale takisto zbytočne „žerú“ batériu. Greenify ich však dokáže zablokovať.