FedEx znižuje prognózu zisku do roku 2020

FedEx v utorok vydal svoje druhé varovanie pred ziskom vo fiškálnom roku 2020, pretože vynaložili veľké prostriedky na spustenie nedeľného doručenia v čase sviatkov, pokračujúci boj proti colným sadzbám obmedzil globálny obchod a jeho rozpad s Amazonom.
Akcie FedEx poklesli v rozšírenom obchode o 6,5% na 15,60 dolárov potom, čo tiež uviedlo, že neskorý príchod vďakyvzdania presunul príjmy z pondelka do decembra, pričom v štvrtom štvrťroku, ktorý sa skončil 30. Novembra.
„V druhom štvrťroku sme vynaložili maximálne náklady na zvýšenie nákladov, pričom sme nedosiahli žiadny výnos,“ uviedol Rajesh Subramaniam, prezident FedExu pri konferenčnom hovore s analytikmi.FedEx dodávka.jpg
„Naše nádeje na obnovenie a rast obchodu vyjadrené v júni sa jednoducho nedosiahli kvôli obchodnému sporu,“ uviedol Fred Smith, zakladateľ a výkonný riaditeľ firmy.
Upravený čistý zisk firmy FX klesol za fiškálny druhý štvrťrok o 38,9% na 660 miliónov USD alebo 2,51 USD na akciu, pričom podľa údajov IBES z Refinitivu chýba priemerný odhad analytik na zisk 2,76 USD na akciu.
Prevádzková marža v segmente FedEx Ground klesla na 6,4% z 11,5% pred rokom, čo bolo do veľkej miery spojené s nákladmi na doplnenie nedeľných alebo 7-dňových dodávok.
V expresnej službe rýchleho dodania v Expressu sa prevádzková marža znížila na 2,6% zo 6,6% pred rokom po slabej priemyselnej produkcii, ktorá prispela k mäkkosti jej vyššieho komerčného podnikania.FedEx lietadlo.jpg
V septembri FexEx znížil svoju predpoveď zisku na rok končiaci v máji 2020 na 11 až 13 dolárov na akciu, pričom sa citovali zmeškané ciele týkajúce sa výnosov vo všetkých segmentoch dopravy a vyššie náklady na doručovanie do domácnosti.
Táto sviatočná sezóna je o šesť dní kratšia ako v minulom roku, čo tlačí na spoločnosti dodávajúce balíky v čase, keď maloobchodníci požadujú rýchlejšie dodávky.
Až 15% pozemných balíkov je oneskorených v niektorých najviac zlých oblastiach, uviedol Sriram Sridhar, ktorý predpovedal, že do konca sezóny môže mať FexEx o 1-2% viac meškaní ako UPS.