Dovolenka, cestovanie, turistika a balenie: Zobrať radšej cestovný kufor alebo tašku?

Dovolenka okrem sľubných vízií z nových zážitkov predstavuje v istom smere tiež obavy a starosť. Zvykli sme si, že to k sebe proste patrí a niektoré predčasné obavy isto nie sú na škodu. Už len z hľadiska výbavy a vlastne toho, čo si všetko so sebou zoberieme, do čoho to pobalíme a ako túto batožinu prepravíme. K základným úvahám sa určite radí aj otázka:

Plné kufre vecí, neporiadok, balenie

Uprednostníme radšej cestovný kufor alebotašku?
V tomto smere však samozrejme zohráva podstatnú úlohu aj fakt, kam sa vlastne chystáte a ako máte v pláne tráviť svoj čas. Konkrétnejšie či vravíme napr. o výlete po mestských pamiatkach alebo o balení sa na riadnu dovolenku pri mori, na služobnú cestu alebo snáď na odvážnejšiu turistiku do prírody? Toto sú podstatné faktory, ktoré ovplyvňujú obsah batožiny, v neposlednom rade samotnú formu a štýl batožiny.
Preto sa najskôr pozrime na to, aké stránky a vlastnosti so sebou prináša cestovný kufor.
Kedy je vhodná táto možnosť? Predovšetkým ak ide o cestovanie lietadlom alebo ak vravíme o dlhšom cestovaní vlakom s prestupmi, kedy nám forma cestovného kufríka s kolieskami ušetrí veľa síl a vlastne i času. Z tohto hľadiska ide o praktickú voľbu, či už po funkčnej alebo dizajnovej stránke.

Cestovný kufor na letisku, vyložené nohy, oddych

Navyše ak sa dostanete do cieľovej destinácie, vybaľovanie je jednoduché a prehľadné. Rovnako oblečenie či iné veci vybalíte prakticky v totožnom stave, v akom ste ich do kufra vložili. To je ďalšie významné plus.
Aké výhody ale so sebou naopak prinášajú cestovné tašky?
Taška, prípadne tiež ruksak sú skladnejšími alternatívami, najmä ak máme v pláne chodiť dlhší čas mestom alebo prírodou. Cestovná taška je rovnako ideálna na cestovanie autom, kde je tá kapacita priestoru predsa len obmedzenejšia. Ruksak je skvelým pomocníkom, ak si so sebou beriete najmä jedlo, pitie, záložnú mikinu apod. Skrátka veci, ktoré chcete mať okamžite po ruke.